fbpx
Spojte sa snami
Renáta

Uverejnený

on

Na konci starého roka si zvyčajne dávame predsavzatia, ale nie vždy sa nám ich podarí splniť. Prinášame vám niekoľko rád, ako ich zvládnuť.

Či už ide o predsavzatia typu schudnem, začnem sa o seba starať, alebo prestanem fajčiť, prípadne piť, začnem byť milší k ľuďom, našetrím si na dovolenku, mnohokrát ich nesplníme a potom sme jednoducho frustrovaní. Prečo je to tak?

Dávať si na nový rok mnoho predsavzatí, ktoré sme neboli schopní vyriešiť počas celého svojho života alebo minulého kalendárneho roka je jednoducho nesprávne. Dosiahneme akurát tak pravý opak alebo len niekoľkodňové trvanie.

Ale ak si predsavzatia jednoducho chcete dať, tu je pár overených tipov, ktoré vám zaručia úspech.

1. Vždy si dávaj iba jedno predsavzatie dlhodobé a jedno krátkodobé.

Čím viac predsavzatí si dáme, tým je väčšia šanca, že sa nám nepodarí uspieť ani v jednom, pretože naše myslenie a túžba budú rozptýlené mnohými smermi a nesústredíme sa poriadne. Vždy si treba zvoliť predsavzatie krátkodobé, aby nás úspech z neho tešil a posunul vpred a jedno dlhodobé, aby sme otestovali aj našu pevnú vôľu.

2. Vyber si reálne predsavzatie

Ak si vyberieš nereálne ciele, je takmer isté, že predsavzatia nesplníš. Aj rok ide deň po dni a ty sa musíš takisto pozerať na svoje predsavzatie,  krôčik po krôčiku.

3. Mysli aj na druhých

Predsavzatia sú fajn, ale aby sa nám podarilo uskutočniť ich, je potrebné, aby nás niekto aj podporil, čo si budeme navrávať, podpora blízkeho človeka je nenahraditeľný fenomén, preto skúsme jedno malé predsavzatie venovať aj niekomu blízkemu. Nielenže sa budeme cítiť lepšie, ale spolu s nami sa bude cítiť dobre aj niekto druhý, a to nás nastaví pozitívne na plnenie našich predsavzatí.

Verím, že si môžeme dať aj jedno spoločné – spoločne sa starať o našu planétu, nebuďme k nej viac ľahostajní!

Milí priatelia, držím palce! Ja už svoje dve malé-veľké predsavzatia mám, a čo vy?

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články