fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Na konci starého roka si zvyčajne dávame predsavzatia, ale nie vždy sa nám ich podarí splniť. Prinášame vám niekoľko rád, ako ich zvládnuť.

Či už ide o predsavzatia typu schudnem, začnem sa o seba starať, alebo prestanem fajčiť, prípadne piť, začnem byť milší k ľuďom, našetrím si na dovolenku, mnohokrát ich nesplníme a potom sme jednoducho frustrovaní. Prečo je to tak?

Dávať si na nový rok mnoho predsavzatí, ktoré sme neboli schopní vyriešiť počas celého svojho života alebo minulého kalendárneho roka je jednoducho nesprávne. Dosiahneme akurát tak pravý opak alebo len niekoľkodňové trvanie.

Ale ak si predsavzatia jednoducho chcete dať, tu je pár overených tipov, ktoré vám zaručia úspech.

1. Vždy si dávaj iba jedno predsavzatie dlhodobé a jedno krátkodobé.

Čím viac predsavzatí si dáme, tým je väčšia šanca, že sa nám nepodarí uspieť ani v jednom, pretože naše myslenie a túžba budú rozptýlené mnohými smermi a nesústredíme sa poriadne. Vždy si treba zvoliť predsavzatie krátkodobé, aby nás úspech z neho tešil a posunul vpred a jedno dlhodobé, aby sme otestovali aj našu pevnú vôľu.

2. Vyber si reálne predsavzatie

Ak si vyberieš nereálne ciele, je takmer isté, že predsavzatia nesplníš. Aj rok ide deň po dni a ty sa musíš takisto pozerať na svoje predsavzatie,  krôčik po krôčiku.

3. Mysli aj na druhých

Predsavzatia sú fajn, ale aby sa nám podarilo uskutočniť ich, je potrebné, aby nás niekto aj podporil, čo si budeme navrávať, podpora blízkeho človeka je nenahraditeľný fenomén, preto skúsme jedno malé predsavzatie venovať aj niekomu blízkemu. Nielenže sa budeme cítiť lepšie, ale spolu s nami sa bude cítiť dobre aj niekto druhý, a to nás nastaví pozitívne na plnenie našich predsavzatí.

Verím, že si môžeme dať aj jedno spoločné – spoločne sa starať o našu planétu, nebuďme k nej viac ľahostajní!

Milí priatelia, držím palce! Ja už svoje dve malé-veľké predsavzatia mám, a čo vy?

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ako určiť cenu pri predaji cez bazár

Získajte čo najviac peňazí z predaja cez bazárové portály.

Uverejnený

on

By

Veľmi často sa stretávam s inzerátmi, v ktorých je prehnane vysoká cena ľudia si pred tým ako pridajú inzerát vôbec neskontrolujú aktuálnu cenu produktu. A tak sa často stáva, že niečo čo kúpili napríklad za 120€ pred pol rokom dnes už stojí len 65€ tým pádom ich poznámka, kde cenu obhajujú tým, že to kúpili za 120€ nie je úplne na mieste. Existuje množstvo porovnávačov cien Heureka alebo Pricemania, kde sa dá skontrolovať aktuálna cena. Netreba pri nich zabudnúť zoradiť si ceny podľa najnižších.

Keď už viete, koľko stojí nový výrobok musíte určiť takú cenu aby bol kupujúci ochotný vzdať sa možnosti vrátiť tovar do 14dni a plnej 2 ročnej záruky a podstúpiť riziko kúpi tovaru od vás. Preto ak chcete tovar predať za čo najvyššiu cenu dajte si záležať na inzeráte. Veľa fotiek a popis vám pomôže tovar predať rýchlejšie nakoľko vyznie viac seriózne.

O koľko percent znížiť cenu, keď predávam konkrétny produkt? Tu platí, že čim je tovar drahší tým si môžete cenu znížiť o menej percent. Je rozdiel predávať mobil ktorý predtým stal 700€ po dvoch mesiacoch za 600€, kde je cena znížená o 15%, ako predávať počítačovú myš za 15€, keď nová stoji 17€. Tu už cena musí ísť výrazne dole napríklad na 8€. Pri určení ceny taktiež veľmi vplýva stav tovaru. Na mobile už par škrabancov na displeji môže cenu znížiť o stovky eur pritom samotný mobil je 100% funkčný. Stav príslušenstvá a krabica sú pri predaji veľkým plusom, ako aj záručný list prípadne blok z pokladne. Pri zariadeniach s batériou bude po 2 až 3 rokoch treba zohľadniť v cene jej prípadnú výmenu batérie. Tu sa neoplatí vymieňať batériu. Je lepšie to nechať na nového majiteľa. Táto výmena vám cenu nezvýši.

Ak už máte predstavu za koľko by ste chceli predať váš používaný výrobok do inzerátu dajte o troška vyššiu cenu ako by ste za výrobok chceli a tým ponecháte potencionálnemu kupujúcemu možnosť zjednávať a vďaka tomu sa vám jednoducho podarí dosiahnuť vystužený cenu, a kupujúci bude rád, že niečo zjedal.

Stretol som sa už aj s názorom, že cenu určuje predávajúci a je to len na jeho rozhodnutie aj keď urči vyššiu cenu. V praxi to nie je až taká pravda ak cenu prestrelíte a ľudia si zapamätajú váš inzerát tak hneď ako niečo z cenný spustite začnú vás bombardovať s oveľa nižšími ponukami, lebo vedia, že ste už s predajom zabili kopec času. Všetko závisí hlavne od toho čo predávate. Ak určite vyššiu cenu a dúfate, že sa niekto nájde môže sa vám ľahko stať, že starosti ohľadom opätovného pridávania budú väčšie ako tie %, ktoré sa vám vrátia spať. Ak ešte stále neviete určiť cenu. Najlepšie je prejsť bazárové stránky a inšpirovať sa cenou za, ktorú predávajú iný a podľa stavu ich produktu zvýšiť prípadne znížiť cenu.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články