fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Ročne sa vyrobí milióny zbytočných obalov. Dobrým príkladom sú krabičky na zubné pasty. Akonáhle idete zubnú pastu použiť, túto krabičku odhadzujete a zostava vám len tuba. Tuba úplne postačuje na to aby ochránila samotnú zubnú pastu.

Tuto myšlienku a snahu zmeniť veci k lepšiemu sa rozhodol zdieľať na sociálnych sieťach Alan, ktorý verí aj tomu, že sa to dá zmeniť. Dokonca v jednej krajine sa to už podarilo. Ľudia na Islande dosiahli, že sa v obchodoch predá až 90% zubných pást len v tube bez krabičky. Jednoducho začali kupovať pasty bez krabičiek a zmena sa podarila. Keď chceme niečo zmeniť musíme začať od seba, preto túto myšlienku podporujeme.

Zdroj: change.org

Pokračovať v čítaní
Reklama

Iné

Ako vzniká vietor?

Vietor môže označovať prúdenie vzduchu, ktoré sa pohybuje v určitom smere. Vietor môže byť tiež použitý ako metafory pre niečo, čo je rýchle alebo pružné. Napríklad, môžeme povedať „vietor zmeny“ v prípade rýchlej zmeny v niečom alebo „vietor konverzácie“ v prípade rýchleho toku rozhovoru. Je to tiež slovo, ktoré sa používa na popis hudobného nástroja, ako je napríklad vietor dudy alebo vietor klarinet. Môže to tiež označovať prírodnú silu alebo sily, ktoré vychádzajú z vetra, ako sú napríklad vetrové zoskoky alebo vetrové mlyny.

Uverejnený

on

Vietor je spôsobený pohybom vzduchu v atmosfére. Vzduch sa pohybuje z miest s vyšším tlakom vzduchu do miest s nižším tlakom vzduchu. Tlak vzduchu je spôsobený hmotnosťou vzduchu a teplotou vzduchu v danom priestore.

Keď teplý vzduch stúpa, jeho tlak klesá, pretože teplý vzduch je menej hustý ako studený vzduch. Keď teplý vzduch stúpa, studený vzduch ho nasleduje a vyplní priestor, ktorý teplý vzduch opustil. To vytvára pohyb vzduchu z oblastí s vyšším tlakom vzduchu do oblastí s nižším tlakom vzduchu a vytvára vietor.

Existuje niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú vznik vietoru, ako napríklad počasie, zemská rotácia a poloha na zemi. Napríklad, slnečné žiarenie vytvára teplo na povrchu zeme, čo spôsobuje, že vzduch stúpa a vytvára tlakové níže. Tieto tlakové níže sa môžu pohybovať po povrchu zeme a spôsobovať vietor. Rovnako tak, zemská rotácia spôsobuje, že vietor sa pohybuje inak v rôznych častiach sveta.

Ak máte záujem o viac informácií o vzniku vietoru, odporúčam navštíviť stránku s meteorologickými údajmi alebo sa porozprávať s meteorológom.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články