fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Vedecké výskumy potvrdzujú, že jedným z hlavných faktorov, ktoré zapríčiňujú mnohé civilizačné ochorenia, a tým aj predčasnú smrť jej práve stres.

Ako by sme charakterizovali stres? Stres je odpoveď nášho organizmu na okolnosti, ktoré sa nás dotýkajú. Kým je stres malý, napríklad pred písomkou, skúškou, prezentáciou, pohovorom a po danej aktivite upadne, je to v poriadku, telo to nezlomí. Problém však robí to, keď je naše telo zaťažené dlhodobým stresom, vtedy už má problém celé naše telo, pretože stres ovplyvní všetky pochody v tele a pôsobí na ne veľmi zničujúco.

Stresu v dnešnej dobe sa nedá zabrániť, ale dokážeme s ním bojovať. Ako na to?

  1. Obmedzte kávu, fajčenie a alkohol, radšej zvoľte bylinkové čaje, čisté vody, citronády. Telo hydratujú, prečistia od odpadových látok.
  2. Znížte príjem tukov a cukrov. Cukry preťažujú náš metabolizmus, v dôsledku čoho budete ešte viac unavení, podráždení.
  3. Zvýšte fyzickú aktivitu. V zásade platí, že akýkoľvek šport je lepší ako žiadny. Dôležité je zaradiť ho do svojho životného štýlu aspoň 3x do týždňa. Nielenže sa budeme cítiť lepšie, ale počas športu sa vylučujú endorfíny, ktoré zabojujú so stresom.
  4. Viac spite. Každý človek je iný, niekomu stačí 6 hodín kvalitného spánku, niekto potrebuje aj 8 hodín. V dôsledku stresu však môžeme často trpieť nespavosťou. Nesiahajte po liekoch, skôr začnite pred spaním meditovať, relaxovať, piť čaj z medovky, postupne si na to telo zvykne a nebudeme mať problém so zaspávaním.
  5. Relaxujte. Áno, relaxačné techniky sa nám zdajú ako nenáročné, ale v skutočnosti odpútať sa od myšlienok na prácu je dosť náročné a vyžaduje si to cvik, preto sa nevzdávajte, keď sa vám to nepodarí na prvýkrát.
  6. Komunikujte s priateľmi, vždy nám pomôže, keď sa môžeme vyrozprávať a zrazu sa nám náš problém nemusí javiť až taký veľký. Aj samotný pohľad iného človeka nám môže pomôcť zmeniť náš uhol pohľadu.
  7. Ak ste chorý, jednoducho sa preliečte, nechoďte do práce chorý. Každý z nás je nahraditeľný a stresom ešte aj z ochorenia naše telo utrpí ešte viac.
  8. Dokážte povedať NIE a neberte si na svoje plecia viac povinností, ako ste schopní uskutočniť. Pocit napätia a stresu sa potom z časovej tiesne ešte zvýrazní

9. Najdôležitejšie pravidlo na záver: Oddeľte pracovný život od osobného a venujte viac času sebe, svojej rodine či koníčkom. Iba rovnomerné rozdelenie medzi pracovným a súkromným životom nám umožní nepoddať sa stresu a vedieť s ním bojovať, pretože budeme mať dosť pozitívnych vnemov a pocitov.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články