fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Každý deň sa okolo nás premelie nemálo ľudí. Nie jeden hodí po nás pohľad. Pohľad nenávisti, trápenia alebo plný predsudkov. Výnimočne aj pohľad radosti, či dobrosrdečnosti. No v dnešnej dobe je táto výnimočnosť už veľmi zriedkavá. Zabudli sme totižto už aj pri pohľade do očí cudziemu človeku ukázať našu ľudskosť.

Ako na to? Predsa jednoducho milým úsmevom. Málo sa krát sa mi stane, žeby sa niekto pozrel do očí a milo sa na mňa usmial. Česť výnimkám, pretože “zázraky“ sa dejú.

Ale, ako to, že zabúdame na pekné maličkosti, ktorými dokážeme dať kúsok radosti aj nahnevanému starému pánovi? Je to skrátka vplyv tejto “doby“, tohto spôsobu myslenia, naším egom. Pozeráme sa čoraz menej na druhých, na ich trápenia, životy a duše. Vidíme len seba, svoju kariéru, peniaze… Nie je to u každého tak prerastené cez hlavu, avšak už aj ja som sa neraz prichytila pri myšlienkach ako: „Čo ma po ňom, ja mám svoj vlastný život“, alebo „Je to jej život, nech sa ona stará o seba“…

Pomaly sa naša ľudskosť tratí. Veď my už niekedy ani nedokážeme dôležite veci, vyznať lásku, alebo sa len pohádať naživo z tváre do tváre. Najväčší hrdinovia sme, keď len jednoducho naťukáme správu do mobilu, a pošleme. Veď to nie je žiadna veda, a popri tom sa naše dôležité ego moc neporaní.

“Z očí do očí“ sa stráca.

Týmto chcem len povedať, že čo i len malým úsmevom a pozdravením sa na ulici (aspoň tej susede, ktorú denno-denne stretávaš), môžeme našu ľudskosť stále trénovať a využívať ju pre dobré skutky. Taktiež tak môžeme naučiť aj druhých k tomuto peknému zvyku. Malá chvíľka, a celý deň je hneď o niečo inakší.

Svet potrebuje našu ľudskosť. Či sa už jedná o pozornosť k druhým, alebo aj o pozornosť pre našu planétu, ktorá má tiež svoje trápenia. Taj dajme si aj my druhú šancu robiť tento svet minimálne našim vzácnym malým úsmevom lepší.

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články