fbpx
Spojte sa snami
Natália

Uverejnený

on

Aj vy sa cítite po sviatkoch bez energie, pribrali ste pár kilečiek? Je načase naštartovať svoj metabolizmus a začať žiť zdravo bez objedania sa, bez zbytočného príjmu mnohých prázdnych kalórií. Ako začať?

A máme tu posviatočné obdobie a je čas, aby sme sa z prejedacieho režimu vrátili späť do reality, pokiaľ nechceme o pár dní plakať nad ručičkou váhy, ktorá sa nemilosrdne posunie neželaným smerom ešte viac.

Ako? Jednoducho, zdravými raňajkami.  

Ráno musíme naštartovať svoje telo, to znamená doplniť všetky minerály, vitamíny, aby sme mali dostatok energie po celý deň a prešli opäť na pravidelné stravovanie, čím sa vyhneme večernému vyjedaniu chladničky a návalom chuti na sladké.

Či už si pochutnáte na pohánkových vločkách s jogurtom, alebo na zdravom chlebíku so zeleninkou je na vás, dôležité je, aby ste sa po jedle cítili  plní energie, nie unavení, bez nálady, chuti do nového dňa.

Skúste sa riadiť mojím pravidlo –  čím farebnejšie raňajky, tým zdravšie a aj nášmu oku lahodiace. Nezabúdajme, že aj naše oči a myseľ sa musia nasýtiť. 

Dobrú chuť priatelia!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Iné

Ako sa rýchlo naučiť Angličtinu?

Anglický jazyk hýbe svetom. Preto, ak sa aj človek chce dostať niekde ďalej, musí angličtinu ovládať.

Avatar

Uverejnený

on

By

Všetkým je už dnes známe, že Anglický jazyk hýbe svetom. Preto, ak sa aj človek chce dostať niekde ďalej, či už ide o prácu, lepší zárobok, brigádu alebo výlet, je dôležité angličtinu ovládať. Taktiež sa dnes už aj jednoducho s tým ráta, že ak si cudzinec, tak tento jazyk ovládaš.

Avšak povedzme si na rovinu… Nie každému to ide. Preto som si pripravila pre teba pár tipov ako sa zlepšiť.

Obklop sa ňou

Človek sa jednoducho naučí jazyk tam, kde je okolo neho. Aj my vieme krásne plynule rozprávať a ovládať slovenčinu, pretože je odmalička okolo nás.  Rozprávame sa s rodičmi, kamarátmi, učiteľmi, kolegami, čítame, počúvame rádiá, pozeráme filmy… Presne toto nás učí.

A tak,  skús toto všetko otočiť na angličtinu. Začni čítať anglickú knihu, či už to bude rozprávka ak si na nižšej úrovni, alebo román.  Zapni si rádio, podcasty a správy v angličtine. Tak isto je odvšadiaľ známe pozerať filmy, seriály, či TV správy s titulkami v angličtine, kde máš aj omnoho viac informácií. Taktiež, follow-uj rôzne stránky na Instagrame, Facebooku, kdekoľvek (inšpiratívne, informačné alebo aj meme).

Rozprávaj

Myslím si, že toto je asi najťažšia časť. Aspoň pre mňa bol speaking vždy problém, kým som sa dostatočne “nerozkecala“. Ak tento problém nechceš mať, tak rozprávaj, rozprávaj, rozprávaj.

Nájdi si kamoša a denne sa aspoň 20 minút rozprávajte. A ak kamoša nemáš, tak si sadni pred zrkadlo a nahlas sa rozprávaj sám so sebou.  Tak isto, ak si niečo mrmleš popod nos, mrmli si po anglicky.

Rozmýšľaj

Áno. Premýšľaj po anglicky. Či sa už niekde balíš, rozmýšľaj po anglicky čo ti treba… To isté pri varení, upratovaní alebo len pri sedení.

Študenti sa majú najlepšie

Hovorí sa, že jazyk sa človek najlepšie naučí do svojich 18. Okrem toho majú dnes študenti mnoho iných výhod.  Nie len, že sa učíme v škole, ale aj denno-denne na mobiloch, kde si myslím, že je už pre nás prirodzené sledovať rôzne anglické stránky, pozerať filmy a seriály po anglicky… Máme rôzne možnosti brigádovania alebo štúdia v zahraničí (momentálne žiaľ nie), kurzy a hlavne máme školu,  v podstate zadarmo, ktorá nám toho mnoho ponúka.

To najdôležitejšie

Začni. Nemusíš hneď so všetkým. Stačí si na začiatok pustiť seriál a rozprávať. Potom to už pôjde samo. Treba len začať.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články