fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Aj vy sa cítite po sviatkoch bez energie, pribrali ste pár kilečiek? Je načase naštartovať svoj metabolizmus a začať žiť zdravo bez objedania sa, bez zbytočného príjmu mnohých prázdnych kalórií. Ako začať?

A máme tu posviatočné obdobie a je čas, aby sme sa z prejedacieho režimu vrátili späť do reality, pokiaľ nechceme o pár dní plakať nad ručičkou váhy, ktorá sa nemilosrdne posunie neželaným smerom ešte viac.

Ako? Jednoducho, zdravými raňajkami.  

Ráno musíme naštartovať svoje telo, to znamená doplniť všetky minerály, vitamíny, aby sme mali dostatok energie po celý deň a prešli opäť na pravidelné stravovanie, čím sa vyhneme večernému vyjedaniu chladničky a návalom chuti na sladké.

Či už si pochutnáte na pohánkových vločkách s jogurtom, alebo na zdravom chlebíku so zeleninkou je na vás, dôležité je, aby ste sa po jedle cítili  plní energie, nie unavení, bez nálady, chuti do nového dňa.

Skúste sa riadiť mojím pravidlo –  čím farebnejšie raňajky, tým zdravšie a aj nášmu oku lahodiace. Nezabúdajme, že aj naše oči a myseľ sa musia nasýtiť. 

Dobrú chuť priatelia!

Pokračovať v čítaní
Reklama

Životný štýl

Pretriedenie šatníka

Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Uverejnený

on

kopa oblecenia

Milé ženy,

určite to poznáte a dáte mi za pravdu, že tento krok počas kalendárneho roka urobíme viackrát. Ruku na srdce, koľkokrát ste si pretriedili skriňu a našli ste tam množstvo šálov, šatiek, tričiek, nohavíc, minisukní, svetrov a mikín typu toto je veľké, raz sa mi to môže zísť alebo toto je malé, na stopro do toho trička schudnem, však som si dala záväzok do nového roku. Nevhodných vecí však v skrini stále iba pribúda, pretože tieto a podobné kecy si nahovárame nielen po sviatkoch, ale aj keď vyhadzujeme zimné veci a vyberáme letné, alebo naopak, vyhadzujeme letné a dávame naspäť zimné. Preto som sa na nový rok rozhodla, že urobím rázny krok a môj večný problém vyriešim.

Shallow Focus Photography of Clothes

Po niekoľko hodinovom prehrabávaní sa vo všetkých veciach som dospela k celkom veľkej kope oblečenia, ktoré mi je buď veľké, alebo malé, alebo som si ho jednoducho kúpila v záchvate nákupného šialenstva a nejak som si vôbec neuvedomovala, že absolútne nekorešponduje s mojím šatníkom. 

Musím povedať, že túto veľkú akciu nemôže baba robiť nikdy sama. Kamoška s kritickým pohľadom sa vždy zíde, pretože inak budeme škrečkovať svoje oblečenie do staroby. Čo však robiť s takou kopou oblečenia. Sú to nové veci, raz dvakrát oblečené, niektoré ani raz. Nikdy som nebola nejaký fanúšik netu a netového predaja, ale teraz som sa rozhodla, že to skúsim. Našla som na facebooku rôzne skupiny, ale najviac sa mi hodila práve Všetko do 10 eur. Váhala som, či takýto predaj vôbec uskutočniť, predsa len, je to iba facebook…

Všetko oblečko sme s kamoškou pofotili, niektoré veci oblečené, niektoré nie a dali sme postupne do spomínanej skupiny. Čuduj sa svete, až som bola prekvapená, že skoro pol našej vytriedenej kopy je už preč. Ja mám peniažky, na druhej strane majú oblečko, ktoré je stále in, takže som veľmi rada, že som sa na to podujala.

Dúfam, že sa mi podarí takto rozumne predať aj ostatné veci a budem mať konečne, ako sa hovorí, dušu na mieste a teoreticky si môžem ísť kúpiť ďalšie oblečenie, ale teraz už s módnym poradcom, ktorý ma bude brzdiť v nákupnom ošiali.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články