fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Každý kus dodáva jedinečný vzhľad svojmu majiteľovi a stáva sa okamžitým predmetom záujmu okolia. Aj toto je príklad súčasného trendu, kedy sa s myšlienkou zníženia environmentálnej záťaže planéty využívajú veci aj na iný účel ako boli primárne vyrobené.

Ťažko odbúrateľná guma tak nekončí na skládkach ale poslúži ďalej k udržateľnosti nohavíc na svojim mieste. A kto vie, možno tento reťazec nekončí.

Je možné, že majiteľ štýlového opasku ho využije ešte inak alebo sa ho rozhodne odovzdať ďalej a objaví sa v ponuke skupiny “Všetko do 10€”. Zostaňte v strechu a nezabudnite, každá vec si zaslúži druhú šancu. Viac o ich skvelom produkte nájdete na ich oficiálnej stránke Cycled.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Aj môj osobný problém? ÁNO!

Týka sa tento problém nás všetkých? Ak s tým chcete niečo urobiť, prečítajte si ako na to.

Avatar

Uverejnený

on

By

Prečo je dôležité zaujímať sa o ekológiu? Dnešnú dobu môžeme smelo nazvať doba umelá, čo by sa dalo chápať aj z pohľadu správania sa človeka v spoločnosti, ale my sme mysleli primárny význam slova umelá. Áno, budeme sa baviť o plastoch. Téma, s ktorou sa stretávame na každom rohu, avšak niekedy okolo nás tieto informácie iba plynú a my jednoducho skonštatujeme…mali by sme, áno, vieme o tom.

Dôležité je však zaujať aktívny postoj, pretože tak ako každá jedna plastová fľaška vyhodená do mora sama o sebe nerobí problém, sto fliaš hodených do mora postupne urobí na hladine plávajúce smetisko a ohrozuje ekosystém. Tak je to aj s našou aktivitou, každá kvapka našej ekologickej aktivity sa spočítava na našej planéte a vytvára čistejšie rieky, potoky, moria, lúky, lesy.

Avšak ako začať od seba? Každá snaha začína pomaly a rozvážne, aby sme boli schopní dlhodobo sa ekologicky angažovať, netreba sa ísť hneď pripútať k stromu. Jednoducho, začnite dodržiavať 5 hlavných zásad EKOČLOVEKA:

  1. Prestaňte používať jednorázové poháre, taniere, príbory, slamky, igelitové tašky.
  2. Začnite separovať odpad. Práve pri tejto činnosti si uvedomíte, koľko peňazí miniete na zbytočnosti a koľko kúpených vecí je vám úplne nanič.
  3. Šetrite elektrickú energiu, pitnú vodu.
  4. Ak môžete, cestujte MHD, nie osobným autom, jednak ušetríte, začnete sa hýbať, a zároveň sa vám poďakuje aj planéta.
  5. Reálne sa postavte k svojim financiám a nemíňajte peniaze na úplné zbytočnosti, neplytvajte jedlom.

Držíme vám palce!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články