fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Potreba odstrániť v čo najväčšej možnej miere jednorázové plastové pomôcky rezonuje čoraz viac aj v našej spoločnosti. Jedna vec sú však nariadenia zhora, iné, ako sa na to pozerajú a zaraďujú do života bežní ľudia, a teda aj my, bežné rodinky.

Ako „prinútiť“ obyčajného človeka, aby skutočne prestal používať igelitky, keď je to predsa pohodlnejšie, jednoduchšie? Pre mňa ako bežného spotrebiteľa s celou rodinou boli igelitky vždy bežná súčasť nákupov, hlavne veľkých nákupov. Už sme nejak pozabudli na časy z detstva, keď aj tašky boli šité a o igelitkách sme ani nechyrovali, preto sme si s deťmi vyrobili vlastné veselé tašky a taštičky. Jasné, látkové tašky sa dajú kúpiť aj v obchodoch, ale s logom nejakého nákupného reťazca, a to sa mi osobne nepáči. Nič nevynahradí ten pocit, keď sa pozriete na dieťa, ako si či už kreslí na tašku svoje zvieratká, alebo vyšíva nejaké neidentifikovateľné tvary a je na seba hrdé. Určite to vyskúšajte, výsledok stojí za to a deti si skôr zvyknú na nosenie svojej vlastnej taštičky so sebou.

S deťmi sme si dokonca vytvorili aj náš spoločný rodinný slogan: „Na prírodu sa dívaj, igelitku radšej nepoužívaj!“

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Ľudia, ktorí zachraňujú našu planétu

Chcete sa stať výnimočným? Naša planéta postupne prehráva boj s nenásytným nepriateľom, človekom. Tento boj by bol stratený, keby sa na stranu Zeme nezačali pripadať uvedomelý ľudia, hrdinovia svojej doby. Chceš sa aj ty pridať k odboju zeme?

Uverejnený

on

By

Mladík a filmár Nuseir Yassin (Nas) počas svojho výletu k mŕtvemu moru zistil, že more sa stráca. Človek by si pomyslel, že ľudia úplne zabíjajú prírodu! Ale nie všetci.

Sú medzi nami ľudia, ktorý prispievajú k záchrane našej planéty. V krajinách po celom svete sa spojili skupinky ľudí a vymysleli aktivity alebo spôsob ako veľmi jednoducho prispieť k zlepšeniu životného prostredia.

Nasovi trvalo 1000 dní pokiaľ natočil o nich krátke video. Ak sa chcete pridať do klubu týchto výnimočných ľudí a záleží vám na životnom prostredí, v ktorom žijete, stačí sa len poobzerať okolo seba a nápad možno príde aj sám. Pozrite si video a inšpirujte seba aj iných.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články