fbpx
Spojte sa snami
Renáta

Uverejnený

on

Potreba odstrániť v čo najväčšej možnej miere jednorázové plastové pomôcky rezonuje čoraz viac aj v našej spoločnosti. Jedna vec sú však nariadenia zhora, iné, ako sa na to pozerajú a zaraďujú do života bežní ľudia, a teda aj my, bežné rodinky.

Ako „prinútiť“ obyčajného človeka, aby skutočne prestal používať igelitky, keď je to predsa pohodlnejšie, jednoduchšie? Pre mňa ako bežného spotrebiteľa s celou rodinou boli igelitky vždy bežná súčasť nákupov, hlavne veľkých nákupov. Už sme nejak pozabudli na časy z detstva, keď aj tašky boli šité a o igelitkách sme ani nechyrovali, preto sme si s deťmi vyrobili vlastné veselé tašky a taštičky. Jasné, látkové tašky sa dajú kúpiť aj v obchodoch, ale s logom nejakého nákupného reťazca, a to sa mi osobne nepáči. Nič nevynahradí ten pocit, keď sa pozriete na dieťa, ako si či už kreslí na tašku svoje zvieratká, alebo vyšíva nejaké neidentifikovateľné tvary a je na seba hrdé. Určite to vyskúšajte, výsledok stojí za to a deti si skôr zvyknú na nosenie svojej vlastnej taštičky so sebou.

S deťmi sme si dokonca vytvorili aj náš spoločný rodinný slogan: „Na prírodu sa dívaj, igelitku radšej nepoužívaj!“

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články