Ako schudnúť po sviatkoch pomaly a bez stresov? II.
Aj vy ste sa po sviatkoch opäť postavili na váhu a ručička vás nepotešila? Poďte s nami na správne zhadzovanie prebytočných kilogramov bez stresu a natrvalo.
Množstvá zjedeného sviatočného jedla, koláčikov a všakovakých dobrôt sa vám podpísali na určitých partiách a vy neviete, čo s tým a ako začať? Prinášame vám niekoľko dobrých tipov!
V predchádzajúcom článku sme si predstavili spôsob, ako môžeme po Vianociach a sviatočnom objedaní začať so správnym prístupom k cvičeniu a ako máme začať pracovať na sebe, aby sme sa dopracovali k výsledkom.
Pokiaľ ste si už pripravili motivačný plagát a dali reálne predsavzatie, tak máme pre vás ďalšie nami overené rady:
1.Napriek tomu, že chudnete, nikdy nehladujte. Možno sa vám to bude zdať divné, ale čím viac budete hladovať, tým skôr skončíte v chladničke a zjete toho oveľa viac, ako keď si svoje stravovanie počas dňa rozložíte do piatich základných jedál. Pravidelnosť je veľmi dôležitá!
2. Jedzte iba plnohodnotné potraviny. Na začiatku chudnutia si automaticky začneme kupovať tony zeleniny, ovocia, nízkotučných výrobkov a všetky podľa moderného stravovania zaručene zdravé potraviny. Aj tieto sú fajn, pokiaľ ste na ich konzumáciu zvyknutí, dokážete si odsledovať ich reálne zloženie, inak je to len strata desiatok eur a zbytočná investícia a zaťaženie nielen peňaženky, ale aj nášho okolia a opäť vyprodukujeme len viac odpadu, čomu sa chceme vyhnúť.
3. Posledne jedlo si doprajte najneskôr o 18. 00 hod. Je dôležité naučiť telo aj seba určitej disciplíne a jedenie večer obmedziť, pretože vtedy sa najviac priberá a netreba zabudnúť aj na fakt, že s plným bruchom sa aj zle spí.
4. Sladkosti áno, ale iba doobedu a v primeranej miere. Keď si od začiatku chudnutia povieme, že oddnes nejem sladké, zákonite to nevydržíte, hlavne keď sa radíte do klubu „čokoholikov“. Sladké áno, ale iba doobedu a trochu, dôležité je aj to, akú prácu robíme. Postupne sa aj naše telo dokáže zvyknúť na čoraz menší príjem cukru.
5. Naše telo potrebuje minimálne dva týždňe, kým si zvykne na zmenu v stravovaní a nezačne mať potrebu ukladať si zásoby na horšie časy. Čiže prvé dva týždne sa naučte hlavne jesť päťkrát denne a nevyjedať počas sledovania televízie, čítania knihy a podobne.
6. Do jedálnička zaraďte zdravšie obmeny jedál, napríklad namiesto vyprážania pečenie naprírodno, jedzte viac zeleninových a ovocných šalátov, smoothies, obmedzte kysnuté a sladké pečivo.
7. Výdaj musí byť väčší ako príjem! Veľmi dôležitou súčasťou chudnutia je zaradenie pohybovej aktivity. Začnite sa venovať športu, ktorý vás zaujme, alebo si jednoducho kúpte permanentku do fitka a začnite. Nehanbite sa toho, že prvýkrát tam odcvičíte 15 minút, alebo pol hodiny, jednoducho ste tam kvôli sebe, ako každý jeden z tých ľudí, ktorí cvičia a nie každý sa narodil hneď s vypracovanými brušnými svalmi. Alebo si zaraďte do týždenného programu chôdzu do práce, prechádzku, rekreačný beh.
Začiatky sú vždy ťažšie, ale podstatné je, že chcete niečo so sebou robiť!
8. Ak sa vám náhodou podarí porušiť svoje stravovanie, nemajte výčitky, jednoducho si dajte za to nejaký trestík, napríklad odcvičiť o 5 minút viac, toto má väčší efekt ako mnoho výčitiek a následný nábeh na chladničku a zmarenie svojho snaženia.
Ak si zoberiete k srdcu všetky moje odporúčania, určite sa vám podarí schudnúť v kľude, bez stresu a na dlhý čas a sami sa naprogramujete na zdravý životný štýl bez toho, aby ste si niečo nárazovo plánovali. Garantujem vám, že keď budete na sebe takto makať, ani vám nenapadne si dať vyprážaný rezeň so zemiakovým šalátom, pretože sa z neho budete cítiť zle.
V našom článku neprinášame informácie o chudnutí a stravovaní z medicínskeho hľadiska alebo zo športového prostredia, pretože nie sme odborníci v týchto oblastiach. Ide o odporúčania, ktoré máme osobne odskúšané a skutočne fungujú.
Je dôležité neočakávať zázraky hneď za pár dní a mať trpezlivosť, vtedy sa nám podarí schudnúť a aj udržať si váhu. Doschudnutia!
Každý chce žiť život plný dobrodružstiev, zážitkov a vášne. Avšak existuje len jedna časť nášho života, kedy naozaj môžeme žiť naplno. Áno! Sú to naše školské časy, naše detstvo, naša mladosť. Ale prečo je táto časť nášho života taká úžasná?
Je určite pravda to, že keď sme mladí, máme viac času ako dospelí, ako naši rodičia. Pracujúci ľudia musia riešiť veľa rôznych problémov ako ich práca, rodina, mzda alebo bývanie. Mladí ľudia takéto problémy v podstate nepoznajú. Jednoducho môžu robiť všetko po čom ich srdce túži kedykoľvek sa im zachce, a tak si užívať svoj život.
Môžeme taktiež povedať, že študenti majú viac energie ako
dospelí, či starší ľudia. Stačí keď sa vyspí 5 hodín 3 dni za sebou, stále
takmer bez problémov funguje ďalej.
Na druhej strane študenti nemajú taký prístup ku peniazom aby si mohli naplno užívať. Môžu mať nespočetne veľa snov. Avšak, bez žiadnych € môžu akurát tak sedieť doma, a takto si “užívať“ svoj život. Alebo môžu mladí ísť na brigádu a zarobiť si nejaké peniaze pre splnenie ich snov.
Viem, že som spomínala, že študenti
majú viac času. No občas naozaj toho voľného času moc nie je. Niekedy majú
mladí veľa učenia, a vtedy sú naozaj už z toho unudení
a unavení.
Pravdaže, je potrebné v tomto
veku študovať, avšak mať aj vyhradené plány a čas na aktivity plné
dobrodružstiev. Ak si študent zapálený do učenia, skús niekedy tie knihy
a štúdium nechať tak. Choď von s priateľmi, zrelaxuj od učenia
a ži svoj život naplno!