fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Po zhliadnutí nadpisu článku ste si povedali, že toto fakt nie je možné pri všetkých tých sviatočných jedlách a sladkých pokušeniach našich mám a starých mám, ale opak je pravdou. S troškou plánovania je všetko možné. Dôležité je byť pripravený! Čo to reálne znamená?

1.Vo vašich rukách je to, ako budete vyzerať 1. januára. Či budete mať mizernú náladu, lebo vaša váha ukáže plus 5 kg alebo sa budete cítiť sviežo, pretože pol kila dáte dole do niekoľkých dní. V mysli si to stále hovorte, ako sa chcete cítiť, čo je pre vás prioritou. Sami rozhodnite, ako sa budete správať pri stravovaní.

2. Obmedzte návykové jedlá. Áno, reč je o jedlách s veľkým obsahom cukru. Nech sa na to pozrieme z akejkoľvek stránky, cukor je návykový, to znamená, čím viac sladkostí, koláčikov budete jesť, tým vám viac pôjdu na chuť. Dajte si podmienku, že sladké si môžete dať iba raz do dňa, najlepšie doobedu, aby telo malo čas energiu spracovať.

3. Pred tanierom plným lákavého jedla si položte otázku – som skutočne hladný? Skúste najskôr vypiť pohár vody a potom uvidíte, či budete potrebovať vkuse jesť, alebo to bol len prezležený smäd, prípadne zvyšujúca sa chuť jesť.

4. Keď si už dáte jedlo, žiadne pocity viny nie sú namieste. Jednoducho si povedzte, že teraz si dám, ale o polovicu menšiu porciu, ktorú si vychutnáte.

5. Majte poruke stále svoj súbor zdravých pochutín, ktoré si môžete dať aj počas dňa, ako smoothie, oriešky, vyhnete sa tak emočnému jedeniu, respektíve nočnému vyjedaniu vianočných maškŕt.

6. Na párty, rodinné oslavy a návštevy nechoďte nikdy hladný, skôr budete mať pod kontrolou svoje jedenie.

7. V čase pokojnejších dní pite veľa vody a bylinných čajov, aby si aj telo mohlo oddýchnuť a naštartovať sa. Príliš veľa kalorických jedál naraz spôsobuje únavu, podráždenosť, preto je na mieste oddych.

8. Vyhýbajte sa emočnému jedeniu, pozitívne vnemy získavajte  radšej z pohybu v prírode, z cvičenia, tanca, športu, jednoducho buďte aktívny. Športové aktivity si starostlivo naplánujte!

9. Pozor aj na vianočné roztržky. Počas sviatkov sa zíde celá rodina a niekedy to môže vrieť. Dôsledok sa môže prejaviť aj na vašej váhe!

Bohužiaľ, už to nie je ako kedysi, že sviatky boli skutočne sviatočné obdobie, kedy sa ľudia raz v roku mohli dosýta najesť, teraz si hody môžeme urobiť kedykoľvek, preto je na mieste správne sa rozhodnúť a namiesto jedla sa zamerať aj na rodinu, priateľov, čas trávený s nimi, ale nezabúdajte ani na seba. 

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články