fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Med je lepkavá žltá alebo žltohnedá tekutina plná zdravia. Je odskúšaným liekom pri mnohých chorobách a je dôležitý najmä pri prevencii vzniku chorôb. Pôsobí protizápalovo, zlepšuje trávenie, posilňuje psychiku, imunitný systém, srdce i krvný obeh.

Med obsahuje množstvo dôležitých vitamínov a minerálnych látok, organické kyseliny a proteíny. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov dokáže zabrániť usadzovaniu cholesterolu. Zameraj sa na tmavší med, ten má viac antioxidantov ako svetlý.

Med pôsobí v zažívacom trakte antibioticky, ničí celý rad baktérií v žalúdku a v črevách, takže sa ním dajú liečiť bolesti žalúdka a hnačka, ochraňuje sliznicu žalúdka a môže zabrániť aj vzniku sennej nádchy.

Známa je rada, ktorá sa týka nespavosti. Ak večer nemôžeš zaspať, jednoducho daj do pohára zohriateho mlieka lyžičku medu a pred spaním ho vypi. Medové mlieko je známe tiež svojím priaznivým účinkom pri zápale hrdla, prechladnutí a chrípke.

Ako užívať med:

– jedna lyžička denne na posilnenie imunitného systému

– jedna lyžička medu ráno pri žalúdočných a črevných problémoch

– lyžička medu v 2 dl čaju pomáha pri prechladnutí

– lyžica medu denne znižuje tvorbu žalúdočnej kyseliny

– tmavý med užívaj pri nedostatku železa, podporuje krvotvorbu

– lyžička medu nalačno ráno a pred spaním pomáha pri nervozite

– lyžička medu pred spaním pomáha pri zápche

– raz denne lyžička medu zmiešaná s citrónovou šťavou pomáha pri srdcovo-cievnych chorobách

Ďalšie účinky medu sa dozvieš už čoskoro v novom článku.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Druhá šanca

Lidl – najlepšie ceny najvyššia kvalita

Lidl je nemecká reťazec potravín, ktorý sa šíri po celej Európe a má aj pobočky v niektorých ďalších krajinách sveta. V Lidli nájdete širokú ponuku potravín a iných tovarov za veľmi výhodné ceny

Uverejnený

on

Lidl je nemecká reťazec potravín, ktorý sa šíri po celej Európe a má aj pobočky v niektorých ďalších krajinách sveta. V Lidli nájdete širokú ponuku potravín a iných tovarov za veľmi výhodné ceny. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je dobré nakupovať v Lidli:

  1. Nízke ceny: Lidl ponúka veľa tovarov za veľmi nízke ceny, čo je hlavný dôvod, prečo ľudia chodia do Lidlu nakupovať. Môžete tam nájsť množstvo potravín a iných tovarov za ceny nižšie, ako sú ceny v iných obchodoch.
  2. Široký výber: Lidl ponúka širokú škálu rôznych potravín a iných tovarov, vrátane ovocia, zeleniny, mäsa, rýb, mliečnych výrobkov, pečiva a mnoho ďalšieho. Okrem toho ponúka aj iné tovary, ako sú drogéria, oblečenie, záhradné potreby a iné.
  3. Kvalitné produkty: Lidl sa zameriava na ponúkanie kvalitných produktov za nízke ceny. Mnoho potravín, ktoré nájdete v Lidli, pochádza od lokálnych farmárov a dodávateľov, takže sú čerstvé a chutné.
  4. Výhodné akcie: Lidl pravidelne vydáva akčné letáky s výhodnými ponukami a zľavami. Môžete tak získať veľmi dobré ceny na množstvo tovarov.

V závere je dobré dodať, že Lidl je známy aj tým, že pravidelne mení svoj sortiment tovarov, takže môžete vždy nájsť niečo nové a zaujímavé. Nakupovanie v Lidli tak môže byť zábavné a výhodné zároveň.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články