fbpx
Spojte sa snami
Avatar

Uverejnený

on

Med je lepkavá žltá alebo žltohnedá tekutina plná zdravia. Je odskúšaným liekom pri mnohých chorobách a je dôležitý najmä pri prevencii vzniku chorôb. Pôsobí protizápalovo, zlepšuje trávenie, posilňuje psychiku, imunitný systém, srdce i krvný obeh.

Med obsahuje množstvo dôležitých vitamínov a minerálnych látok, organické kyseliny a proteíny. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov dokáže zabrániť usadzovaniu cholesterolu. Zameraj sa na tmavší med, ten má viac antioxidantov ako svetlý.

Med pôsobí v zažívacom trakte antibioticky, ničí celý rad baktérií v žalúdku a v črevách, takže sa ním dajú liečiť bolesti žalúdka a hnačka, ochraňuje sliznicu žalúdka a môže zabrániť aj vzniku sennej nádchy.

Známa je rada, ktorá sa týka nespavosti. Ak večer nemôžeš zaspať, jednoducho daj do pohára zohriateho mlieka lyžičku medu a pred spaním ho vypi. Medové mlieko je známe tiež svojím priaznivým účinkom pri zápale hrdla, prechladnutí a chrípke.

Ako užívať med:

– jedna lyžička denne na posilnenie imunitného systému

– jedna lyžička medu ráno pri žalúdočných a črevných problémoch

– lyžička medu v 2 dl čaju pomáha pri prechladnutí

– lyžica medu denne znižuje tvorbu žalúdočnej kyseliny

– tmavý med užívaj pri nedostatku železa, podporuje krvotvorbu

– lyžička medu nalačno ráno a pred spaním pomáha pri nervozite

– lyžička medu pred spaním pomáha pri zápche

– raz denne lyžička medu zmiešaná s citrónovou šťavou pomáha pri srdcovo-cievnych chorobách

Ďalšie účinky medu sa dozvieš už čoskoro v novom článku.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Iné

Ži svoj školský život naplno!

Existuje len jedna časť nášho života, kedy naozaj môžeme žiť naplno.

Avatar

Uverejnený

on

By

Každý chce žiť život plný dobrodružstiev, zážitkov a vášne.  Avšak existuje len jedna časť nášho života, kedy naozaj môžeme žiť naplno. Áno! Sú to naše školské časy, naše detstvo, naša mladosť. Ale prečo je táto časť nášho života taká úžasná?

Je určite pravda to, že keď sme mladí, máme viac času ako dospelí, ako naši rodičia. Pracujúci ľudia musia riešiť veľa rôznych problémov ako ich práca, rodina, mzda alebo bývanie. Mladí ľudia takéto problémy v podstate nepoznajú. Jednoducho môžu robiť všetko po čom ich srdce túži kedykoľvek sa im zachce, a tak si užívať svoj život.

Môžeme taktiež povedať, že študenti majú viac energie ako dospelí, či starší ľudia. Stačí keď sa vyspí 5 hodín 3 dni za sebou, stále takmer bez problémov funguje ďalej.

Na druhej strane študenti nemajú taký prístup ku peniazom aby si mohli naplno užívať. Môžu mať nespočetne veľa snov. Avšak, bez žiadnych € môžu akurát tak sedieť doma, a takto si “užívať“ svoj život. Alebo môžu mladí ísť na brigádu a zarobiť si nejaké peniaze pre splnenie ich snov.

Viem, že som spomínala, že študenti majú viac času. No občas naozaj toho voľného času moc nie je. Niekedy majú mladí veľa učenia, a vtedy sú naozaj už z toho unudení a unavení.

Pravdaže, je potrebné v tomto veku študovať, avšak mať aj vyhradené plány a čas na aktivity plné dobrodružstiev. Ak si študent zapálený do učenia, skús niekedy tie knihy a štúdium nechať tak. Choď von s priateľmi, zrelaxuj od učenia a ži svoj život naplno!

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články