fbpx
Spojte sa snami
Andrej

Uverejnený

on

Vianoce sa nám blížia rýchlosťou svetla, a ako každý rok, tak aj tento chytám stresy z pocitu, že opäť kúpim nejaký lapač prachu, ktorý v lepšom prípade nájde svoje miesto na nejakej poličke.

Prečo vlastne nemôžem dostať niečo, čo vážne potrebujem? Nakoľko nie som človek, ktorý si potrpí na novinkách len preto, aby sa vytiahol pred kamarátmi novým kusom elektroniky, veci používam najdlhšie ako sa dá. To je aj prípad môjho notebooku. Na odporúčanie môjho kamaráta, ktorého už nebavilo neustále opravovať tú moju starú šunku, som sa rozhodol, že nutne potrebujem nový počítač.Počítač značky Asus mi verne slúžil dlhé roky, presne 13 rokov. Samozrejme, za ten čas sme si spolu užili veľa zábavy. Notebook sa však niekoľko krát pokazil, ale vždy sa dal opraviť. Bohužiaľ, teraz už odišla baterka, konektor na nabíjanie a pánt displeja, preto mi kamarát povedal, že investovať do toho sa už neoplatí. Na moju otázku, čo so starým notebookom mi povedal, že ho mám vyhodiť do elektro odpadu, že to je už bezcenný kus.

Nakoľko som zástanca filozofie, že veciam treba dať vždy druhú šancu, rozhodol som sa notebook dať na inzerát. Na slovenskú pôsobí niekoľko bazárových stránok. Na moje počudovanie, inzerát videlo v prvý deň skoro 100 ľudí. Z nich mi dokonca niektorí aj napísali. Avšak, dostal som iba množstvo sľubov o tom, ako si po daný notebook prídu a pod.. Po urgovaní predaja, som namiesto sľubovaného odberu dostal len niekoľko vulgárnych správ od neznámych indivíduí o tom, že mam taký starý šrot vyhodiť do koša. Cena bola pritom primeraná.

Na Facebooku som si v tom čase všimol skupinu Všetko do 10€. Kde už z názvu a popisu vyplýva, že by sa tam niečo také dalo predať, keďže odhadom cena notebooku zrejme nebude vyššia. V pravidlách som sa dočítal, že inzerát môžem pridať až do sumy 15 € pretože na cene sa da vraj dohodnúť. Po pridaní inzerátu do tejto skupiny ma prekvapilo promptné schválenie inzerátu. Na inzerát mi behom dňa písalo skoro 7 ľudí s tým, že som vždy podľa FB profilu vedel, s kým si píšem, vďaka čomu mi prišli vždy len ponuky od reálnych ľudí. Dokonca s niektorými som mal aj spoločných kamarátov.

Po dohode s jedným pánom, ktorý býval v tom istom meste, si po notebook prišiel a zaplatil dohodnutých 10€ a mne ušetril menšiu čiastku na kúpu nového notebooku.

rozbity mobil

Do tejto skupiny isto pridám všetky svoje staré mobily, pretože mi je ľúto ich vyhodiť do koša a niekomu sa isto ešte zídu.

Beauty triky

10 vecí, ktoré by si mal urobiť toto leto

Toto leto bude Tvoje !

Avatar

Uverejnený

on

By

  • Festival

Leto, zábava, teplo – toto všetko spája slovo festival. Teraz je práve čas rozprúdiť krv v žilách a začať si na plné pecky užívať. Taktiež, tu môžeš ukázať svoje kreatívne JA vo svojom outfite, účese a vyblázniť sa s dobrou partiou.

  • Chata

Alebo jednoducho aj grilovačka. Zábavná, no zároveň pokojná noc s tými správnymi ľuďmi a teplý vánok leta vždy prinesie niečo skvelé.

  • Túra

V takomto krásnom, zvyčajne slnečnom počasí sa túra hodí na jednotku. Síce sa riadne namakáš a budeš zničený, no výhľad a pocit z prekonania samého seba stojí za to.

  • Brigáda

Ku letu samozrejme patrí brigáda. Tá je pre nás vynikajúcou skúsenosťou pre ďalšie povolania, a samozrejme nezaškodí si niečo privyrobiť.

  • Za hranice Slovenska

Určite sa toto leto nebude sedieť doma. Ak sa už nevyberieš k moru, to nevadí. Stačí ak vôbec navštíviš susedných Čechov, trhy v Poľsku alebo iných susedov, a spoznáš ich kultúru.

  • Oddýchni si

Však toto ku letu patrí na 100%. O čom inom je predsa toto obdobie (hlavne pre študentov), ak aspoň raz poriadne nevypneš.

  • Vzdelávaj sa

Celý život je o učení sa. Nemusíš to preháňať. Stačí aspoň chvíľa denne. Ak sa chceš naučiť nový jazyk, hrať na gitare, variť halušky,  tak sa to nauč. Buď vzdelaný a splň si tak možno jeden z tvojich snov.

  • Choď ku vode

Teplo a voda spájajú jeden z najlepších pocitov na svete. Viac k tomu nemám čo povedať. Jednoducho je leto, tak sa bež osviežiť a relaxovať ku vode.

  • Urob niečo odvážne

Prefarbi si vlasy, daj si tetovanie, pozvi niekoho von… Sprav niečo rebelské, odvážne, nech je na čo spomínať.

  • Ži

Hlavne nezabudni, že každý deň má svoje čaro, bez toho aby si musel plniť tieto body. Užívaj si, usmievaj sa a relaxuj. Je to tvoje leto.

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články