fbpx
Spojte sa snami

Uverejnený

on

Vianoce sa nám blížia rýchlosťou svetla, a ako každý rok, tak aj tento chytám stresy z pocitu, že opäť kúpim nejaký lapač prachu, ktorý v lepšom prípade nájde svoje miesto na nejakej poličke.

Prečo vlastne nemôžem dostať niečo, čo vážne potrebujem? Nakoľko nie som človek, ktorý si potrpí na novinkách len preto, aby sa vytiahol pred kamarátmi novým kusom elektroniky, veci používam najdlhšie ako sa dá. To je aj prípad môjho notebooku. Na odporúčanie môjho kamaráta, ktorého už nebavilo neustále opravovať tú moju starú šunku, som sa rozhodol, že nutne potrebujem nový počítač.Počítač značky Asus mi verne slúžil dlhé roky, presne 13 rokov. Samozrejme, za ten čas sme si spolu užili veľa zábavy. Notebook sa však niekoľko krát pokazil, ale vždy sa dal opraviť. Bohužiaľ, teraz už odišla baterka, konektor na nabíjanie a pánt displeja, preto mi kamarát povedal, že investovať do toho sa už neoplatí. Na moju otázku, čo so starým notebookom mi povedal, že ho mám vyhodiť do elektro odpadu, že to je už bezcenný kus.

Nakoľko som zástanca filozofie, že veciam treba dať vždy druhú šancu, rozhodol som sa notebook dať na inzerát. Na slovenskú pôsobí niekoľko bazárových stránok. Na moje počudovanie, inzerát videlo v prvý deň skoro 100 ľudí. Z nich mi dokonca niektorí aj napísali. Avšak, dostal som iba množstvo sľubov o tom, ako si po daný notebook prídu a pod.. Po urgovaní predaja, som namiesto sľubovaného odberu dostal len niekoľko vulgárnych správ od neznámych indivíduí o tom, že mam taký starý šrot vyhodiť do koša. Cena bola pritom primeraná.

Na Facebooku som si v tom čase všimol skupinu Všetko do 10€. Kde už z názvu a popisu vyplýva, že by sa tam niečo také dalo predať, keďže odhadom cena notebooku zrejme nebude vyššia. V pravidlách som sa dočítal, že inzerát môžem pridať až do sumy 15 € pretože na cene sa da vraj dohodnúť. Po pridaní inzerátu do tejto skupiny ma prekvapilo promptné schválenie inzerátu. Na inzerát mi behom dňa písalo skoro 7 ľudí s tým, že som vždy podľa FB profilu vedel, s kým si píšem, vďaka čomu mi prišli vždy len ponuky od reálnych ľudí. Dokonca s niektorými som mal aj spoločných kamarátov.

Po dohode s jedným pánom, ktorý býval v tom istom meste, si po notebook prišiel a zaplatil dohodnutých 10€ a mne ušetril menšiu čiastku na kúpu nového notebooku.

rozbity mobil

Do tejto skupiny isto pridám všetky svoje staré mobily, pretože mi je ľúto ich vyhodiť do koša a niekomu sa isto ešte zídu.

Pokračovať v čítaní
Reklama

Beauty triky

Ako pretriediť svoj šatník?

Upratanie oblečenia je dôležité pre jeho dlhšiu životnosť a vzhľad

Uverejnený

on

Pretriedenie svojho šatníka môže byť užitočné, ak chcete získať lepší prehľad o tom, čo v ňom máte, a zbaviť sa vecí, ktoré už nepotrebujete alebo sa vám už nehodia. Tu sú niektoré kroky, ktoré môžete podniknúť na to, aby ste svoj šatník pretriedili:

Zoberte si čas na pretriedenie: Na pretriedenie šatníka si vyhraďte dostatok času, aby ste sa mohli pozrieť na všetky svoje oblečenie a urobiť rozhodnutia o tom, čo s ním budete robiť.

Vyberte si miesto: Pretriedenie šatníka je lepšie robiť na mieste, kde máte dostatok miesta, aby ste mohli vyklopiť všetko svoje oblečenie a pozrieť sa naň. Môžete si napríklad vyhradiť miestnosť alebo si vyklopiť všetko oblečenie na posteľ.

Pretriedte oblečenie do skupín: Rozdeľte svoje oblečenie do skupín podľa druhu alebo účelu. Napríklad môžete mať skupinu tričiek, skupinu šiat, skupinu sveterov atď. Môžete tiež mať skupinu oblečenia na formálne príležitosti, skupinu oblečenia na šport a tak ďalej.

Prečítajte si štítky: Predtým, ako sa rozhodnete, čo urobíte s určitým kusom oblečenia, prečítajte si štítky a zistite, aké sú požiadavky na starostlivosť o ne. Napríklad, ak máte sveter, ktorý sa má iba chemicky čistiť, možno by ste ho mali nechať v šatníku, pretože by ho nemuseli vyčistiť doma.

Vyberte si, čo zostane v šatníku: Keď máte oblečenie rozdelené do skupín, začnite vyberať, čo zostane v šatníku a čo z neho vyhodí

Pokračovať v čítaní

Najčítanejšie články